Neviditelné sluchátko si můžete také zapůjčit ve Zlíně, Brně, Ostravě, Pardubicích a Albrechticích.

Jak se učit

Potřebuješ se naučit rychle a co nejlépe na test, zkoušku, maturitu nebo na státnice? Pak jsi na správném místě. Na následujících řádcích se dozvíš, jak se učit efektivně pomocí několika prověřených studijních metod.

Metoda zestručňování

Předpokládejme, že řešíš úkol, jak se během 4 dnů efektivně naučit látku obsaženou ve skriptech o 300 stránkách.

Den první - přehled a souvislosti

Připrav si skripta a celé si je přečti. Nic si neopakuj, nic se nesnaž zapamatovat. Snaž se chápat, o čem v textu jde. Pouze se koncentruj na to, co čteš. Během této fáze si o učivu vytvoříš určitý základní obraz. Dostaneš představu, o čem látka zhruba je.

Den druhý - selekce

Opět si připrav skripta a začni je znovu číst jako předchozí den. Při tom si zvýrazňovačem podtrhávej to, co považuješ za opravdu podstatné a nejdůležitější. Jestli se přistihneš při tom, že podtrháváš skoro vše, vem si zvýrazňovač jiné barvy a OKAMŽITĚ začni znovu. Tentokrát už podtrhávej opravdu jen to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!

Den třetí - učení důležitého

Otevři si skripta a začni znovu číst. Tentokrát už čti jen to podtržené z předchozího dne. Vše podtržené se snaž zapamatovat. Přečti si podtženou část nahlas a pak si ji nahlas zopakuj bez dívání na text.

Den čtvrtý - opakování

Postupuj naprosto stejně jako předchozí den. Nyní už můžeš pozorovat, že si vše už jen opakuješ, protože drtivou většinu látky umíš.

Proč funguje tato metoda učení?

Teď už víš, jak se správně učit. Možná si ale říkáš, jestli je tahle metoda učení opravdu efektivní a pomůže ti rychle se naučit a pochopit obsáhlou látku.

Všimni si, že učení je rozděleno do několiká dnů. To je moc důležité, protože svému mozku dopřeješ během každé noci spoustu času si vše zapamatovat. Tvůj mozek se bude za tebe učit, zatímco ty budeš spát. Vše si bude pěkně ukládat do paměti. Ráno budeš vlastně vždy o něco chtřejší.

Neučíš se vše. Spousta textu ve skriptech tam je, jen pro pochopení souvislostí. Souvislostem se věnuješ první den, když si čteš vše. Když budeš rozumět celému tématu, mnohem lépe se ti pak bude dařit pamatovat důležité části textu, které už pro tebe nebudou jen prázdná slova.

Další metody jak se správně učit

Připravujeme ebook, ve kterém uvedeme všechny metody efektiního učení. Dozvíš se jak se naučit na běžnou zkoušku ze zápisků ze sešitu i jak se učit na státnice z materiálů o stovkách stran odborného textu.

Ebook zašleme všem zájemcům naprosto ZDARMA!

Pokud chceš získat ebook ZDARMA a navíc jako první, zadej svůj email a křestní jméno do tohoto formuláře. O zveřejnění ebooku ti zašleme zprávu právě na tvou emailovou adresu.


SPAM neposíláme a kontakty neprodáváme. Jsme registrovaní u ÚOOÚ ČR. Tvoje data jsou u nás v bezpečí.